Dr. Hefty György előadás: A határnyitás 25. évfordulója | szeptember 11., 19 óra | Collegium Hungaricum

Közreműködtek 1993-2008

Eloadóink voltak, felléptek és a musorban közremuködtek:

2008:

Ács Zoltán (Szombathely), Bécsi banda együttes, Boda László (Szombathely), Boglya Népzene Együttes (Szombathely), Bokréta Népzene Együttes (Szany), Dr. Csáky Pál (Pozsony), Csáky Zoltán (Budapest), Dr. Csorba László (Budapest), Dvorák Gábor (Budapest), Gogös Norbert (Budapest), Gruppen-Hecc (Marosvásárhely), Herdics György (Pozsonypüspöki), Jókai Színház – Komárom, Karvanszky Mónika (Bécs), Kecskés Együttes (Szentendre), Kiss Miklós (Mosonmagyaróvár), Kocsis Márta, Kóka Rózália (Érd), Macskássy Imre Géza (Érd), Majthéni László (Szombathely), Malfatti Esterházy Alice (Róma), Mátyás Tiborné (Szombathely), Mészáros Szabolcs (Szombathely), Myung Ju Yeu (Bécs), Nagy Csaba (Nyíregyháza), Nagy Veronika (Bécs), Németh József (Szombathely), Patka Heléna (Budapest), Peredi Noi Énekkar, Dr. Smuk András (Bécs), Szabados Viktor (Bécs), Szabó András (Budapest), Szabó Miklós (Mosonmagyaróvár), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Dr. Újváry Gábor (Budapest), Valentiny Géza (Bécs), Dr. Vizi E. Szilveszter (Budapest).

2007:

Ambrus Lajos (Szombathely), Barát András (Sopron), Berecz András (Budapest), Czakó Gábor (Budapest), Csabai László (Sopron), Cselényi László (Budapest), Dr. Csorba László (Budapest), Dénes József (Erdély), Egyed Ákos (Kolozsvár), Engelmayer Ákos (Varsó), Fekete Zsolt, Josef Gittel (Deutsch Altenburg), Gruppen-Hecc (Marosvásárhely), Híd Vegyes Kar (Somorja), Kautny Endre (Bécs), Komáromi Jókai Színház, Maczkó Mária (Tura), Magro Erzsébet (Velence), Mátyás Tiborné (Szombathely), Meister Éva (Szolnok), Muzsikás Együttes (Budapest), Nagy Csaba (Nyíregyháza), Néágai István (Erdély), Ördög Miklós Levente (Erdély), Simon ferenc (Bécs), Solymár Mónika (Bécs), Dr. Smuk András (Bécs), Soós Mihály (Bécs), Szabadi Nóra (Erdély), Szabó Miklós (Mosonmagyaróvár), Szöllosy Pál (Zürich), Dr. Tardy János (Budapest), Tollas Gábor (erdély), Tompa Miklós Társulat (Marosvásárhely), Valentiny Géza (Bécs), Varga Edit (Budapest), Veress János (Vas megye), Zonda Attila (Erdély)

2006:

Aich Péter (Pozsony), Alexa Károly (Szombathely), András Mihály (Bécs), Bacsovics Nóra, Dr. Bakos István (Budapest), Balog Norbert, Balogh László (Szeged), Bárdos Ágnes (Szenc), Dr. Beér Miklós (Vác), Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzet Színház, Bécsi Magyar Iskola, Boda László (Szombathely), Boráros Imre (Révkomárom), Corda Fratrum énekkar (Pozsony), Czigány Lóránt (London), Dr. Csáky Pál (Pozsony), Demjanics Mária (Bécs), Dohnányi Trió (Szombathely), Duna utcai gimnázium (Pozsony), Dr. Duray Miklós (Pozsony), Erdélyi György (Budapest), Josef Gittel (Deutsch Altenburg), Dr. Görömbei András (Debrecen), Henics Tamás (Bécs), 72. sz. Széchenyi István cserkészcsapat (Bécs), Dr. Horváth Tamás (Bécs / Budapest), Jávorszky Béla (Budapest), Dr. Juhász László (Fraknó), Juhászné Takács Borbála (Fraknó), Kassai Thália Színház, Kobzos Kiss Tamás (Budapest), Koronczay Lilla (Budapest), Lazarovits Szilvia (Budapest), Mag. Lengyel Ferenc (Bécs), Lezsák Sándor (Lakitelek), Liszt Ferenc Énekkar (Bécs), Magyarpalatkai Zenekar (Erdély), Markó Péter (Szombathely), Molnár Gabriella (Budapest), Müller Péter (Budapest), Münz András (Budapest), Nyisztor Ilonka (Pusztina), Pap Péter (Bécs) Papp Gabriella (Bécs), Patka Heléna (Budapest), Beáta Pozitíva (Bécs), Radics Éva (Tarcsafürdo), Dr. Smuk András (Bécs), Soltész Ágnes (Budapest), Soós Mihály (Bécs), Szabó András (Budapest), Szego András (Budapest), Szekeres P. Mónika (Budapest), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Szickné Tóth Kornélia (Budapest), Szigligeti Társulat, Szokolay Sándor (Sopron), Tófalvi Zoltán (Marosvásárhely), Toma László (Bécs), Valentiny Géza (Bécs), Víg György (Budapest)

2005:

Dr. Bakos István (Budapest), Bárdos Ágnes (Felvidék), Dr. Bencze Lajos (Dalmácia / Hvar szigete), BM Duna Muvészegyüttesének szólistái, Dr. Brezsnyánszky Károly (Budapest), Corda Fratrum énekkar (Pozsony), Csapó Nándor (Eszék), Dr. Csáky Pál (Pozsony), Dr. Csávossy György (Marosvásárhely), Csíki Játékszín (Csíkszereda), Dénes Sándor (Bécs), Erdélyi György (Budapest), Dr. Fónagy Zoltán (Bécs / Budapest), Fehérváry Lilla, Gaál Adrienn (Pozsony), Josef Gittel (Deutsch Altenburg), Dr. Görömbei András (Debrecen), Dr. Halmai János (Budapest), Hegedus Aija (Budapest), Horváth István (Bécs), Jarábik Gabriella (Pozsony), Jávorszky Béla (Budapest), Kalamajka Együttes (Budapest), Kautny Endre (Bécs), Kilyén Ilka (Marosvásárhely),  Dr. Kordos László (Budapest), Kontra Ferenc (Újvidék), Krommer Kinga (Pozsony), Dr. Kubassek János (Érd), Dr. Kuti László (Budapest), Dr. Nádor Annamária (Budapest), Papp Gabriella (Bécs), Pusztay Csaba (Bécs), Ritiu Ilka Krisztina (Marosvásárhely), Ritiu Ion (Marosvásárhely), Dr. Scharek Péter (Budapest), Dr. Hans Peter Schönlaub (Bécs), Szabó András (Budapest), Tompa Miklós Társulat (Marosvásárjhely), Tóth György (Budapest), Valentiny Géza (Bécs)

2004:

Dr. Bedécs Gyula (Szombathely), Dr. Borbándi Gyula (München), Bujdosó Alpár (Bécs), Dr. Csáky Pál (Pozsony), Csíki Játékszín (Csíkszereda), Dr. Csúri Károly (Bécs / Szeged), Dr. Deák Erno (Bécs), Dénes Sándor (Bécs), Dinnyés József (Budapest), Eperjes Károly (Budapest), Dr. Éger György (Budapest), Fabatka Zenekar (Szeged), Fall Ilona, Dr. Fónagy Zoltán (Bécs / Budapest), Jégh Izabella (Pozsony), John Katalin (Bécs), Dr. Juhász László (Fraknó), Kányádi Sándor (Kolozsvár), Kobzos Kiss Tamás (Budapest), Kocsárdi Levente, Kovács István (Budapest), Kösöntyu Néptánccsoport (Lakitelek), Kranl Olga (Bécs), Lezsák Sándor (Lakitelek), Liszt Ferenc Énekkar (Bécs), Loss Dominik (Bécs), Maga Mariann (Zsére), Matuska Márton (Újvidék), Nagy Károly (Bécs), id. Orbán István (Bécs), Pécsi L. Dániel (Budapest), Nagy Csaba (Nyíregyháza), Sellei Zoltán (Budapest), Simon Ferenc (Bécs), Dr. Smuk András (Bécs), Sonora Hungarica Consort kamarazenekar, Soós Mihály (Bécs), Szabó András (Budapest), Dr. Szabó Rezso (Pozsony), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Tompa Miklós Társulat (Marosvásárhely), Zsérei Noi Kórus (Zoborvidék)

2003:

Bányász Sabine-Gabriele (Bécs), Dr. Bedécs Gyula (Szombathely), Dr. Berek Lajos(Budapest), Beregszászi Olga (Budajeno), Dr.Bod Péter Ákos (Budapest), Boráros Imre (Komárom), Dr. Csernohorszky Vilmos (Neuburg/ Bajorország)), Dr. Csordás Eors (Bécs), Dr. Csúri Károly (Bécs), Dr. Deák Erno (Bécs), Dr. Fazekas István, (Bécs), Dr. Gereben Ferenc (Budapest), Hahota Színtársulat (Csíkszereda), Heller Csilla (Ménfocsnak), 72. sz. Széchenyi István cserkészcsapat (Bécs), Illyés Gyula Általános Iskola gyermekkórusa – Hévíz, Imre Zoltán (Budapest), Dr. Juhász László (Fraknó), Dr. Kiss Elemér, (Marosvásárhely), Kobzos Kiss Tamás(Budapest), Dr. Kubassek János (Érd), Kulcsár Béla (Ménfocsanak), Lezsák Sándor (Lakitelek), Lukács Margit (Bécs), Matuska Márton (Újvidék), Mészáros Marci(Ménfocsnak), Módos László (Bécs), Musica Antiqua (Hévíz), Nagy Anikó (Ménfocsanak), Nyisztor Ilonka (Pusztina), Puskás Péter (Bécs), Pusztay Csaba (Bécs), Pusztinai Hagyományorzo Tánccsoport (Moldva), Radics Éva (Felsolövo), Dr. Ress Imre Budapest) , Rudolf Schütz (Bécs), Sellei Zoltán (Budakeszi), Dr. Silling István (Kupuszina), Dr. Smuk András (Bécs), Sustig Zoltán (Tokaj), Sylvester Lajos (Sepsiszentgyörgy), Dr. Szöllosy Vágó László (Szabadka), Tóth Tibor (Komárom), Tokés László(Nagyvárad), Valentiny Géza (Bécs), Dr. Vékony László (Csantavér), Wilhelm József (Doroszló), Dr. Zelnik József (Budapest).

2002:

Dr. Juhász László (Fraknó), Dr. Bedécs Gyula (Szombathely), Radics Éva (Felsolövo), Imre Zoltán (Budapest), Bod Péter Ákos (Budapest), Sellei Zoltán (Dunakeszi),Lezsák Sándor (Lakitelek), Dr. Kubassek János (Érd), Dr. Kiss Elemér (Marosvásárhely), Beregszászi Olga (Budajeno), Fazekas István (Bécs), Tokés László (Nagyvárad),Csángómagyar folklóré-csoport (Pusztina, Klézse), Dr. Zelnik József (Budapest), Hahota kabaré-együttes (Marosvásárhely), Bányász Szabina (Bécs), Sylvester Lajos (Sepsiszentgyörgy), Kobzos Kiss Tamás (Budapest), Musica Antiqua együttes (Hévíz), Nagy Anikó és Kulcsár Béla (Ménfocsanak)

2001:

Gruppen-hecc kabaré-együttes (Marosvásárhely), Dr. Zelnik József (Budapest), Dr. Fried István (Szeged), Dr. Józsa László (Szabadka), Dr. Hornyik Miklós (Budapest), Dr. Tokéczki László (Budapest), Berecz András (Budapest), Lejárt Útlevél zenekar (Pozsony), Dupka György (Ungvár), Credo énekegyüttes (Kárpátalja), Farkas Zoltán (Zalaegerszeg), Böröndi Lajos (Mosonmagyaróvár), Takács István (Mosonmagyaróvár), Gábor Józsefné (Mosonmagyaróvár), Dr. Zétényi Zsolt (Gyor), Döbrentei Kornél (Budapest), Farkas Árpád (Sepsiszentgyörgy), Görömbei András (Debrecen), Oláh János (Budapest), Nagy Gáspár (Budakeszi), Csémy Tamás (Budapest), Berecz András (Budapest), Dr. Kubassek János (Érd), Heinemann Péter (Újvidék), Klemm József (Újvidék), Léphaft Pál (Újvidék), Dr. Kabdebó Zoltán (Miskolc), Dr. Gecsényi Lajos (Budapest), Dr. Újváry Gábor (Bécs), Dr. Ivanics Mária (Szeged), Dr. Rédei Károly (Bécs), Ott Éva (Bécs), Coresi Cathi (Bécs), Liszka Kati (Bécs), Liszka Marci (Bécs), Czira Péter (Bécs).

2000:

Birinyi József (Budapest), Felvidéki muvészek, Dr. Medvigy Endre (Budapest), Dr. Szabó András (Budapest), Dr. Nemeskürty István (Budapest), Liszt Ferenc Énekkar (Bécs), Dr. Kögl Lénárd, Varga Vilmos (Nagyvárad), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Hegedus Aija (Budapest), Jávorszky Béla (Tallinn), Dr. Kubassek János (Érd), Dr. Marosi Endre (Budapest), Dr. Salamon Konrád (Budapest), Valentiny Géza (Bécs), Mácsai Pál (Budapest), Cserje Zsuzsa (Budapest), Faragó Laura (Budapest), Dr. Varga Sándor (Pozsony), Ibrice ének- és néptánccsoport (Zoboralja), Bécsi Magyar Egyházközség ifjúsági csoportja.

1999:

Fazakas Erno (Sepsiszentgyörgy), Márton Lóránt (Sepsiszentgyörgy), Nagy Csongor (Sepsiszentgyörgy), Varga Vilmos (Nagyvárad), Kiss Törék Ildikó (Nagyvárad), Kobzos Kiss Tamás (Budapest), Jánosi Együttes (Budapest), Mag. Franz Küberl (Graz), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Dr. Csúri Károly (Bécs), Dr. Smuk András (Bécs), Tóth János (Zalaegerszeg), Buda Erno (Nagykanizsa), Nagykanizsai Bányász Fúvószenekar, Dr. Gergátz Elemér (Mosonmagyaróvár), Rosonczy Ildikó (Budapest), Dr. Bóna Gábor (Budapest), Musica Pannonica noi kórus (Zenta), Tófalvi Zoltán (Marosvásárhely), Dr. Kóda László (Budapest), Dr. Medvigy Endre (Budapest), Dr. Újváry Gábor (Budapest), Dr. Szakály Sándor (Budapest), Faragó Laura (Budapest), Maczkó Mária (Tura), Dr. Szabó András (Budapest), Petrás Mária (Budapest), Ladányi Ferenc (Budapest), Horváth Gyula (Budapest),Dinnyés József (Budapest), Canterina leánykórus (Hévíz), Magyar Operaház tárogatóegyüttese, Turai Énekmondók, Ifjúsági Néptánccsoport (Tura), Schermann Rudolf (Bécs), Dr. Kubassek János (Érd), Ft. Veres Árpád (Bécs), Macskássy Imre Géza (Érd), Macskássy Imre András (Budapest), Zsolt Péter (Budapest).

1998:

Dr. Juhász László (Fraknó), Csongrádi Kata (Budapest), Gazda József (Kovászna), Szilágyi Zsolt (Sepsiszentgyörgy), Szilágyi Zsolt Herbert (Sepsiszentgyörgy), Seregély István (Eger), Katona Tamás (Budapest), Maczkó Mária (Tura), Dr. Szabó András (Budapest), Marosvásárhelyi Székely Népi Együttes, Dr. Kárpáti László (Sarród), K. Lengyel Zsolt (München), Borbándi Gyula (München), Dr. Németh Zsolt (Budapest), Tokés László (Nagyvárad), Kabos László (Budapest), Dr. Borsi-Kálmán Béla (Párizs), Ft. Hegyi György (Bécs), Koger Katalin (Felsopulya), Karal Viola (Felsopulya), felsopulyai gyerekcsoport.

1997:

Boráros Imre (Révkomárom), Dr. Richard Prazák (Brünn), Szekeres László (Szabadka), Dr. Jakubinyi György (Gyulafehérvár), Fekete Gyula (Budapest), Dr. Görömbei András (Debrecen), Szokolay Sándor (Sopron), Sas József (Budapest), Mezey Katalin (Budapest), Oláh János (Budapest), Bella István (Budapest), Majoros Sándor (Budapest), Monoszlóy Dezso (Bécs), Dr. Juhász László (Fraknó), Dr. Várszegi Asztrik (Pannonhalma), Kuncz László (Pécs), L. Kecskés András (Budapest), Dr. Erdélyi Géza (Révkomárom), Simon Aladár (Budapest), Duray Miklós (Pozsony), Csáky Pál (Pozsony), Nagy László (Pozsony), Dr. Varga Sándor (Pozsony), Illyés Kinga (Marosvásárhely), Valentiny Géza (Bécs), Zádori Edua (Bécs).

1996:

Thirring Viola (Budapest), Orihodosi Muvelodési Egyesület énekkara, Gálfalvi György (Marosvásárhely), Káli Király István (Marosvásárhely), Kovács András Ferenc (Marosvásárhely), Dupka György (Ungvár), Füzesi Magda (Beregszász), Gortvay Erzsébet (Ungvár), Dr. Szöllosy Tibor (Técso), Lajtha Ildikó (Budapest), Lajtha vonósnégyes (Budapest), Gál Sándor (Kassa), Komáromi Jókai Színház, Dr. Gecsényi Lajos (Bécs), Dr. Fazekas István (Bécs), Király Károly (Sepsiszentgyörgy), Csutak István (Csíkszereda), Dr. Bóna István (Dunaújváros), Kátai Zoltán (Mosonmagyaróvár), Dr. Litván György (Budapest), Dr. Molnár Szabolcs (Bukarest), Dr. Reinhart Erzsébet (Bukarest), Nyisztor Ilonka (Ónfalva), Módos Péter (Budapest), Pomogáts Béla (Budapest), Módos Márton (Budapest), Farkas János (Budapest), Tófalvi Zoltán (Marosvásárhely), Lorincz Ágnes (Szatmárnémeti), Veres Árpád (Bécs).

1995:

Xantus Gábor (Kolozsvár), Kaláka együttes (Budapest), Faragó Laura (Budapest), Kányádi Sándor (Kolozsvár), Dr. Balázs Béla (Budapest), Dr. Deák Erno (Bécs), Dr. Katona Tamás (Budapest), Lang András (Bécs), bécsi "Széchenyi István " cserkészcsapat, Délibáb tánccsoport, Székely Szabó Zoltán (Bécs), Dr. Zombori István (Szeged), Dr. Rédei Károly (Bécs), Jerzy Kochanowski (Budapest), Konrad Sutarski (Budapest), Dalmay Árpád (Beregszász), Juhász Ferenc (Budapest), Puskás Magdolna (Bécs), Györffy László (Budapest), lendvai Versmondó Stúdió és az Igricek, Dr. Peisch Sándor (Bécs), Engelmayer Ákos (Varsó), Lajtha vonósnégyes (Budapest), Liszt Ferenc énekkar (Bécs), komáromi Jókai Színház, Gaal György (Kolozsvár), Dr. Manherz Károly (Budapest), Ghymes együttes (Felvidék), Máté Otília (Budapest), Böröndi Lajos (Mosonmagyaróvár), Bécsi Magyar Iskola, Veres Árpád (Bécs).

1994:

Dr. Torgyán József (Budapest), Matuska Márton (Újvidék), Markó Béla (Marosvásárhely), Dr. Kiss Gy. Csaba (Budapest), Dr. Éger György (Budapest), Dr. Gereben Ferenc (Budapest), Dr. Tóth Zoltán (Budapest), Albert Ámos (Sepsiszentgyörgy), Balogh Ferenc (Kolozsvár), Köto József (Kolozsvár), Kató Béla (Illyefalva), Sylvester Lajos (Sepsiszentgyörgy), Bartunek István (Erdély), Kiss Jeno (Erdély), Magyari Nándor Lajos (Erdély), Dr. Balázs Béla (Bécs), Dobos László (Pozsony), Hármashalmi Muvelodési Együttes, Délibáb Tánccsoport, "Széchenyi István" cserkészcsapat (Bécs), Monoszlóy Katalin (Bécs), Dr. András Károly (München), Dr. Smuk András (Bécs), Csoóri Sándor (Budapest), Valentiny Géza (Bécs), Musica Antiqua Hungarica (Budapest), Gruppen-hecc kabaré-együttes (Marosvásárhely), Tófalvi Zoltán (Marosvásárhely), Dr. Szentmártoni Szabó Géza (Budapest), Dévai Nagy Kamilla (Budapest), Erdélyi György (Budapest), Dr. Pápai Lajos (Gyor), Schermann Rudolf (Bécs), Székely Szabó Zoltán (Bécs), Camarata Pannonica Együttes (Burgenland), Gazda József (Kovászna), Petrás Mária (Budapest), Dr. Szegedy-Maszák Mihály (Budapest), Dr. Kósa László (Budapest), Dr. Tokéczki László (Budapest), Gömöri György (Cambridge), Koncsol László (Pozsony), Maczkó Mária (Tura).

1993:

Marosvásárhelyi színészek: Csergoffy László, Gáspárik Attila, Hunyadi László, Nagy László, Nagy István, Kárp György, Szélyes Ferenc, Tokés László (Nagyvárad), Dr. Kosáry Domonkos (Budapest), Dobos László (Pozsony), Dr. Szabad György (Budapest), Bokréta kórus, Délibáb Tánccsoport (Bécs), Liszt Ferenc énekkar (Bécs), "Széchenyi István" cserkészcsapat (Bécs), Boráros Imre (Komárom), Tempfli József (Nagyvárad), Dr. Czeizel Endre (Budapest), Droppa György (Budapest), Dr. Juhász László (Fraknó), Dr. Varga Zoltán (Veszprém), Dr. Jeszenszky Géza (Budapest), Dr. Stier Miklós (Bécs), Dr. Smuk András (Bécs), Szilágyi Zsolt (Sepsiszentgyörgy), Szilágyi Mária (Sepsiszentgyörgy), Beke György (Budapest), komáromi Concordia énekkar, Dr. Borbándi Gyula (München), Fekete György (Budapest), Dr. Deák Erno (Bécs), Monoszlóy Dezso (Bécs), Monoszlóy Katalin (Bécs), Valentiny Géza (Bécs), Dévai Nagy Kamilla (Budapest), Mura-vidéki magyar vendégek