volksgruppen.orf.at: Megemlékezés, Bad Deutsch-Altenburg

 2020. november 7.

Idén sajnos nem a hagyományos módon tudtuk megtartani az Ökumenikus Imaórát és koszorúzási ünnepséget Bad Deutsch Altenburgban/Németóváron. De a hatósági előírások szigorú betartása mellett az “Europa” – Club szűkkörű vezetősége el tudta helyezni az egyesület elnöke, vezetősége és tagjai nevében koszorúját az ’56-os ausztriai magyarok szimbolikus közös sírjánál.

Németóvár több szempontból is fontos emlékhely: a román-gótikus Mária-templom elődjét a legenda szerint Szent István király alapította. A magyar államalapító király emlékét 2016 óta szobor is őrzi, amelyet az „Europa”-Club állítatott és amelyet évente megkoszorúz.

A templom sírkertje méltó emlékhelye az ’56-os ausztriai magyarok szimbolikus közös sírjának, amelyet a templomban megrendezett hagyományos ökomenikus imaórát követően szoktak megkoszorúzni az egyesület meghívására érkező díszvendégek és emlékezők. Most ezt a járványügyi helyzetre tekintettel csak a megengedett szűk körben tehettük meg, de lélekben valamennyi résztvevővel együtt imádkoztunk, akik az elmúlt évtizedezekben velünk emlékeztek itt, a hármas-határ találkozó keretében.

Sas László, vezetőségi tagunk tolmácsolásában rövid áttekintést kaptunk a templom, a szobor és az emlékhely rövid történetéről.

Karvansky Mónika, református lelkipásztor gyönyörű megemlékező beszédének lélekemelő szavait zárhattuk szívünkbe és vihettük útravalóul magunkkal.

https://volksgruppen.orf.at/magyarok/stories/3074970/

Németóvári templom
Hármas-határ találkozó emlékhelye
Koszorúzás a Szent István mellszobornál
Szent István mellszobor a koszorúnkkal
Sas László, egyesületünk vezetőségi tagjának ismertetője a szoborról és az emlékhelyről
56-os magyarok szimbolikus sírja
Megemlékezés és koszorúzás a sírnál
Sas László, vezetőségi tag ismertetője a sír történetéről
Megemlékezés és koszorúzás a sírnál