ÜNNEPI MŰSOR A SZENT ISTVÁN SZOBORNÁL

Június 12-én tartotta az „Europa”-Club a hagyományos megemlékezését Bad Deutsch-Altenburgban, ahol államalapító Szent István királyunknak köszönhetően épült a Mária-templom és vált a magyarság fontos zarándokhelyévé. Az egyesület által állított Szent István mellszobor ünnepélyes megkoszorúzása ismét alkalmat adott a magyar identitástudat megerősítésére, hazaszeretünk méltó kifejezésére.

Az ünnepi misét Cserháti Ferenc püspök úr tartotta a Mária templomban ezután az ünneplő gyülekezet részt vett a Szent István szobornál folytatódó megemlékezésen.

Dr. Smuk András, egyesületünk elnökének köszöntője után a város polgármestere, Dr. Hans Wallowitsch úr köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően a Bécsi Magyar Nagykövetség első beosztott diplomatája, Bóta Zsolt rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter úr tartott lélekemelő ünnepi beszédet.

Az ünnepi beszédet követően az „Europa“-Club vezetősége  koszorút helyezett el a Szent István szobornál. Ezután a templomban az „Internationale Donauphilharmonie“ és a „Mirabilis“ kamerakórus előadásában A. Vivaldi, Fr.  Doppler és Kodály Zoltán műveiből hallgathattunk egy nagyon színvonalas koncertet, Katona Ágnes  és az „Europa“-Club nagyszerű szervezésének köszönhetően